Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Тони Дечев: Липсваше ни характерът

Ямбол загуби със 77:101 от Балкан в последния мач от редовния сезон в НБЛ. Ето как коментира срещата треньорът на Ямбол Тони Дечев:

„Според мен днес ни липсваше характерът и въобще битката. Много лесно позволихме на качествен отбор като Балкан да играе в нападение. Почти никакъв отпор нямаше през първото полувреме, получихме 50 точки. Надявах се на почивката, че мога да променя нещо, но не стана много. Това не ми хареса в този мач - начинът, по който играехме в защита - и като енергия, и като индивидуални действия, и като отборни. През второто полувреме вече започна да ни куца и борбата. Разликата според мен дойде именно от това. При положение, че Балкан стреляше почти 50% от тройката и когато ти взимат и борби в нападение, много трудно можеш да се противопоставиш на тяхната класа. Надявам се да са разбрали и този мач да им е за урок, защото ни чака плейоф. Не искам да изглеждаме по този начин в плейофите. До последния мач ще гоним победа срещу отбор от Топ 3. На мен не ми пречи да поставям цели, защото смятам, че така момчетата се амбицират и се опитват да дават максимума, макар че в последните мачове не го виждам. Надявам се да го покажем в плейофите."