Левски Лукойл се подигра с Черно море във Варна

Отборът на Левски Лукойл завърши участието си в редовния сезон на НБЛ със стил. В мач от последния 27-и кръг на мъжкия шампионат баскетболистите на старши треньора Константин Папазов прегазиха опашкаря Черно море Тича с крайното 110:57 (31:11, 27:14, 26:11, 26:21) в зала "Христо Борисов" във Варна.

По този начин "сините" приключват сезона на втора позиция в крайното класиране с актив от 20 победи и 4 загуби. На тях им предстои участие в плейофите на първенството, като на четвъртфиналната фаза ги очаква отборът на Ямбол в серия до две победи от три мача.

Черно море пък слага край на ужасяващия си сезон, в който приключи на последното 9-о място със само 2 успеха от 21 мача и поради това пропуска заключителната фаза на сезона.

Левски Лукойл беше без Христо Захариев и Асен Великов за днешния двубой. От другата страна за "моряците" отсъстваха Терънс Томпсън, Александър Милов, Лъчезар Димитров, Мартин Коцев и Мартин Стефанов, а ветеранът Пламен Алексиев изигра последния си мач в професионалната кариера. 37-годишният гард обяви, че се пенсионира след края на настоящия сезон.

Както се очакваше, Левски Лукойл тръгна уверено към бърза развръзка на събитията. След края на първата част момчетата на Тити Папазов поведоха с 20 точки, а на полувремето авансът им достигна 33 при 58:25. Вторите 20 минути служеха като доиграване на срещата, която приключи при 110:57 в полза на "сините".

Райън Райт изигра най-силния си мач за сезона и приключи с 23 точки и 5 борби за столичани. Кийт Бенсън добави 18 точки и 9 борби, Данило Тасич се разписа с 16 точки, 6 овладени топки и 6 завършващи подавания, а Чавдар Костов вкара 14 точки.

За Черно море Георги Боянов записа "дабъл-дабъл" от 12 точки и 12 борби, а Михаил Молдов и Иван Спиров се отчетоха с по 10 точки.

Снимка: Борислав Трошев, Sportal.bg