Две бързи дузпи провалиха Фиорентина срещу Сасуоло (видео)

Отборът на Сасуоло постигна домакински успех с 3:1 над Фиорентина в среща от 31-ия кръг на Серия "А".

Гостите бяха тези, които поведоха в резултата. Това стана в 31-ата минута, когато тяхна контраатака беше завършена успешно с чудесен шут на Джакомо Бонавентура от границата на наказателното поле. Малко преди почивката Гаетано Кастровили можеше да удвои преднината им, но страничната греда спря неговия изстрел от дистанция. През второто полувреме обаче "неровердите" стигнаха до пълен обрат, благодарение на два наказателни удара, реализирани от Доменико Берарди. В 59-ата минута нападателят беше точен от бялата точка заради фал на Бартломей Драговски срещу самия него, а едва три минути по-късно италианският национал отново се разписа от дузпа, която беше отсъдена след нарушение на Херман Песея срещу Джакомо Распадори. Точка на спора сложи Максим Лопес с попадението си в 75-ата минута, дошло с далечен шут.

Така Сасуоло събра 46 точки и е на 8-ата позиция в класирането, където Фиорентина е 16-и с 30 спечелени пункта.