Аталанта повали Фиорентина в шоу на "Артемио Франки"

Аталанта измъкна важна победа с 3:2 в гостуването си на Фиорентина от 30-ия кръг на Серия "А". Срещата бе доста вълнуваща, но гостите успяха да стигнат до успеха. Те доминираха през първото полувреме и поведоха с два гола на Дуван Сапата в 13-ата и 40-ата минута, но през втората част домакините се съвзеха и стигнаха до изравняване след два точни изстрела на Душан Влахович в 57-ата и 66-ата минута. Решаващият момент в мача бе в 70-ата минута, когато гостите получиха дузпа, а Йосип Иличич реализира от бялата точка и донесе успеха на своя тим.

Аталанта бе пълен господар на терена през първото полувреме и още в 13-ата минута поведе, когато след центриране от корнер Сапата с глава порази вратата за 0:1.

В 40-ата минута Малиновски с чудесен пас намери Сапата непокрит в наказателното поле и хладнокръвно вкара за 0:2.

Фиорентина обаче успя да се върне в мача през втората част. В 57-ата минута при едно центриране в наказателното поле Мартин Касерес свали с глава за Влахович, който с мощен шут порази вратата за 1:2.

В 66-ата минута Куаме бе изведен на скорост, елиминира защитник и подаде за Влахович, който отблизо направи резултата 2:2.

Радостта на "виолетовите" бе кратка. В 68-ата минута Мартинес Куарта игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията посочи бялата точка, а Йосип Иличич не сгреши за 2:3.

Така Аталанта стигна до успеха и се завърна в топ 4, като заема 4-ото място с 61 точки в актива си. Фиорентина пък остава на 15-ата позиция с 30 спечелени точки до момента.