Автогол донесе победата на Сасуоло срещу Беневенто (видео)

Сасуоло надви с 1:0 като гост Беневенто в среща от 30-ия кръг на италианската Серия "А". Сасуоло спечели с автогол в самия край на първата част на Федерико Барба. Така "неровердите" събраха 43 точки и са осми в класирането. Воденият от Филипо Индзаги тим на Беневенто пък е 16-и с 30 точки, като е достатъчно далеч засега от опасната зона.

Първото полувреме вървеше към края си, когато в 45-ата минута Джереми Бога направи страхотен пробив отляво на вратата на Лоренцо Монтипо и опита пас към свой съотборник успоредно на голлинията. До топката пръв достигна Федерико Барба от Беневенто, но той отклони топката в собствената си врата и така "неровердите" излязоха напред в резултата благодарение на автогол. Резултатът не бе променен през второто полувреме и Сасуоло записа 11-а победа за сезона, но е на цели 11 точки зад седмия Рома.