Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Лион продължава да диша във врата на лидерите

Лион не се е отказал от битката за титлата в Лига 1 на Франция. "Хлапетата" записаха убедителен успех с 3:0 над Анже в домакинството си от 32-ия кръг и продължават да дишат във врата на лидерите Лил и Пари Сен Жермен.

Головото шоу започна в 21-ата минута, когато след един корнер се стигна до суматоха в наказателното поле на гостите, топката се озова в Мемфис Депай, който отблизо я прати във вратата за 1:0.

В 41-ата минута Карл Токо Екамби проби отляво и центрира успоредно на голлинията за Лукас Пакета, който бе оставен непокрит на далечната греда и вкара за 2:0.

В 78-ата минута попадение на Ислам Слимани не бе зачетено заради засада. Все пак резултатът стана класически в 83-ата минута, когато Лукас Пакета пусна пас в коридор за Депай, а той елегантно прехвърли вратаря и вкара втория си гол в мача.

Така Лион събра актив от 64 точки и се намира на 4-ото място в класирането, като изостава с 5 от лидера Лил, с 2 от втория ПСЖ и с 1 от третия Монако. Анже остава в средата на таблицата на 11-ото място с 41 точки.