Лион се нуждаеше от дузпи, за да намери място на 1/4-финала за Купата на Франция

Лион стана последният участник на 1/4-финалите в турнира за Купата на Франция. Тази вечер "Хлапетата" успяха да се доберат до тази фаза на турнира, побеждавайки Ред Стар с дузпи като гост. В редовното време двата тима не излъчиха победител и мачът завърши 2:2, а при изстрелите от бялата точка гостите бяха безгрешни и с 5:4 точни изстрела стигнаха до успеха.

Лион обаче може да съжалява, че не реши всичко още в редовното време. Гостите поведоха с два гола още през първата част и контролираха развитието на мача. Първо в 28-ата минута грешен пас на вратаря на Ред Стар позволи на Тиаго Мендеш да отнеме и да изведе Лукас Пакета, който без проблем реализира за 0:1.

В 45-ата минута нова груба грешка в отбраната на домакините позволи на "Хлапетата" да удвоят. Този път Пакета успя да отнеме топката в близост до вратата и подаде за Мемфис Депай, който отблизо реализира за 0:2.

През второто полувреме обаче Ред Стар стигна до изравняване. Първо в 61-ата минута Папе Ба бе изведен непокрит в пеналта и хладнокръвно реализира за 1:2.

В 74-ата минута пък Джо Рой направи 2:2 с прекрасно изпълнение от фаул.

Така се стигна директно до изпълнение на дузпи. Там всички изпълнители на Лион бяха тобни от бялата точка, докато Диего Мишел пропусна 4-ата дузпа за Ред Стар и това се оказа фатално и тимът му загуби с 5:4 точни удара.

Така Лион се присъедини към Пари Сен Жермен, Тулуза, Монако, Румили Вайер, Кане Русийон, Монпелие и Анже на 1/4-финала.