Локо (Москва) отказа Спартак от титлата

Локомотив (Москва) нанесе тежък удар на местния съперник Спартак (Москва) в сблъсъка между двата тима от 25-ия кръг на руската Премиер лига. "Железничарите" спечелиха с 2:0 и по този начин на практика отказаха своя опонент от битката за титлата.

Франсоа Камано откри резултата в полза на домакините в 23-ата минута, възползвайки се от отличен извеждащ пас на Фьодор Смолов.

В добавеното време на първата полувреме на терена стана напечено. Айртон извърши нарушение пред наказателното поле, след което реагира бурно на отсъждането на съдията, който не се поколеба да му извади червен картон. Фьодор Смолов пък изпълни прекия свободен удар и по брилятнен начин не остави шанс на вратаря за 2:0.

Така Локомотив изкова победата в дербито и се доближи плътно до своя съперник в класирането. "Железничарите" са с 46 точки на 3-ото място, докато Спартак е на 2-ата позиция с 47 точки. "Червено-белите" обаче до голяма степен загубиха шанс да се борят за титлата, тъй като 5 кръга преди края на сезона изостават на 7 точки зад лидера Зенит.