Локо (Москва) пребори десетима от Сочи и е на 1/2-финал за Купата на Русия

Локомотив (Москва) победи с 3:1 Сочи в гостуването си от 1/4-финала за Купата на Русия и по този начин се класира на 1/2-финал в турнира. "Железничарите" контролираха мача и с два гола на Фьодор Смолов в 44-ата и 63-ата минута взеха солидна преднина. В 70-ата минута домакините върнаха едно попадение чрез Артур Юсипов, но в 96-ата минута Франсоа Камано оформи крайното 1:3 за гостите.

За победата на Локомотив помогна и фактът, че Сочи игра в намален състав от 50-ата минута, когато Кирил Зайка бе изгонен от игра.

В друг мач от тази фаза на турнира Ахмат (Грозни) елиминира Уфа след минимален успех с 1:0. Победният гол в мача бе дело на Евгений Харин в 56-ата минута.

Утре са другите две срещи от 1/4-финалите Криля Советов - Динамо (Москва) и Арсенал (Тула) - ЦСКА (Москва).