Янтра удари Созопол в Трявна и се доближи до спасението

След като в предния си мач Янтра (Габрово) направи равенство със Септември (Симитли) днес габровския тим продължи с доброто си представяне и победи с 2:0 Созопол като домакин в мачо т 26-ия кръг на Втора лига. Двата тима играха двубоя в Трявна, където момчетата на Костадин Ангелов ще домакинстват до края на сезона на градския стадион “Ангел Кънчев”. Това е наложително, заради ремонтните дейности на стадион “Христо Ботев” в Габрово.

Двата Септември не успяха да си вкарат и поделиха точките в Драгалевци (видео)

Петър Казаков от дузпа в 60-ата минута и Иван Петков 9 минути по-късно бяха точни за Янтра. Това е второ попадение за Цар Иван, който успя да се разпише и в миналия кръг срещу Септември. Созопол от своя страна допуска втора поредна загуба, след като през миналия кръг морския тим отстъпи на Хебър у дома с 1:2.

С тази своя победа Янтра събира в актива си 19 точки и заема 14-ата позиция. Габровци са с 5 пред 15-ия Нефтохимик и само на 1 от 13-ия Локомотив (Горна Оряховица). Созопол от своя страна остава на 8-ата позиция с 30 пункта на 2 от седмия Миньор.

Стартови състави:

Янтра: 23. Гошев, 19. Върбанов, 4. Тенев, 5. Гаджалов, 25. Митев, 10. Иванов, 6. Казаков, 71. Т. Иванов, 18. Видев, 7. Кожухаров, 9. Петков

Созопол: 12. Андонов, 2. Димитров, 5. Радев, 23. Молдованов, 15. Жеков, 17. Баев, 10. Николов, 21. Савов, 20. Тодоров, 7. Ферадов, 27. Колев