Двата Септември не успяха да си вкарат и поделиха точките в Драгалевци (видео)

Септември (София) и Септември (Симитли) не успяха да впечатлят и завършиха при резултат 0:0 в мач от 26-ия кръг на Втора лига. Двата тима премериха сили на стадиона в Драгалевци, като домакините бяха по-активният тим, но така и не успяха да достигнат до попадение. В 82-ата минута пък един от най-дейните играчи на терена Атанас Кабов получи втори жълт картон и бе изгонен за нарушение срещу Борислав Вакадинов навръх рождения си ден.

Първата възможност дойде още във втората минута. След изпълнение на корнер за отбора от Симитли топката достигна до Христо Иванов, който от извън наказателното поле стреля от движение. Ударът му бе силен, но неточен.

В 8-ата минута Марион Илиевски бе изведен сам срещу вратаря, като пред нападателя се октри невероятна възможност да открие резултата. Футболистът с номер 14 обаче не успя да нанесе хубав изстрел, след като бе притиснат от двама защитници на гостите и не затрудни Чарлз Тейлър.

В 18-ата минута домакините пропуснаха хубава възможност да открият резултата. Атанас Кабов поде атаката отдясно, като чукна кълбото към дублиращия го по крилото Иван Стоянов. Крайният бранител центрира по земя почти от аутлинията, като все пак успя да намери свободния Стефан Гаврилов. Младият полузащитник намери коридор за стрелба, но ударът му премине встрани от вратата.

През следващите 20-ина минути столичани оставяха впечатление с играта си, че сякаш търсят повече гола, но до интересни ситуации така и не се стигна. В 39-ата минута Антон Бачев бе принуден да направи смяна, тъй като Слави Косов се контузи. Така на негово място в игра влезе Николай Стоилков.

2 минути по-късно Септември (София) получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Атанас Кабов, който центрира опасно, но защитата на гостите успя да се справи.

Втората част също започна с натиск и положение за домакините. 5 минути след началото на вторите 45 минути Иван Стоянов центрира по земя отдясно и намери Стефан Гаврилов около точката за изпълнение на дузпа. Халфът опита шут от движение, но кълбото мина високо над напречната греда.

В 55-ата минута столичани получиха правото да изпълнят ъглов удар. С изпълнението се зае Атанас Кабов, който отправи подаване към близката греда за Иван Стоянов. Опитният футболист стреля добре от близка дистанция, но Чарлз Тейлър успя да се намеси.

В следващите няколко минути отборът от Симитли се активизира и натисна своя противник, но отново до по-интересна ситуация така и не се стигна. В 70-ата минута Марио Илиевски напредна добре, навлезе в наказателното поле на противника и шутира, но не успя да затрудни особено Тейлър и стражът улови без проблем.

Десетина минути преди края Кабов извърши нарушение срещу Борислав Вакадинов, което накара реферът Никола Попов да вдигне втори жълт картон за футболиста на домакините. Така в оставащото време Септември (Сф) доигра срещата с човек по-малко.

Равенството не устройва много домакините от София, които се намират на 6-ото място във временното класиране и изпуснаха възможността да се доближат на 3 точки от третия Спортист (Своге). Към момента Септември има в катива си 35 пункта, а “шоколадите” са с 40. Отборът от Симитли от своя страна остава на 10-ата позицияс 27 точки. Тимът се намира на 3 от седмия Созопол.

СЕПТЕМВРИ (СФ) 0:0 СЕПТЕМВРИ (СМ)

Септември (София): 1. Николай Банков, 5. Георги Сърмов, 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 10. Атанас Кабов, 25. Иван Стоянов, 4. Иван Арсов, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков, 24. Стефан Гаврилов

Септември (Симитли): 1. Чарлз Тейлър, 10. Анатоли Лулейски, 4. Борислав Вакадинов, 9, Ивайло Михайлов, 3. Илия Мунин, 99. Кирил Грозданов, 6. Йоан Петров, 77. Кристиян Михайлов, 27. Слави Косов, 23. Христо Иванов, 66. Христо Младенов

СТАДИОН: Драгалевци
СЪДИЯ: Никола Попов
НАЧАЛЕН ЧАС: 14:30