Десет от Хебър превзеха Созопол (видео)

Отборът на Хебър постигна много важна и трудна победа при визитата си на Созопол от 25-ия кръг. Тимът на Николай Митов се справи с 2:1 с домакините, въпреки че почти през целия мач игра с човек по-малко, заради червен картон на вратаря. Октай Хамдиев и Евгени Иганотов бяха точни за тима от Пазарджик. В края на мача Диян Молдованов намали за домакините, които трябва да съжаляват, че допуснаха поражението, защото имаха предимство в играта през голяма част от срещата. Това е и първа загуба за Созопол като домакин от три години насам.

Тимът от Пазарджик остана с 10 души още в шестата минута, след като Александър Любенов фаулира Ферадов на сантиметри пред наказателното поле на тима и съдията го изгони, което принуди треньорът на гостите Николай Митов да прави принудителна смяна.

Резултатът бе открит от гостите в последната минута на първата част. Тогава след изпълнение на корнер вратарят на домакините Росен Андонов излезе неразчетено и позволи на Октай Хамдиев да реализира с глава от непосредствена близост до голлинията.

През втората част домакините наложиха натиск, но гостите се възползваха от ситуациите си и стигнаха до втори гол. Успехът бе подпечатан в 77-ата минута, когато Игнатов с остър удар не остави шансове на вратаря Андонов след пас на Мартин Вълчинов.

В 89-ата минута удар на Борис Тютюков накара вратаря на гостите с последни усилия да спира топката преди тя да премине с целия си обем голлинията и запази резултата непроменен. Все пак домакините върнаха едно попадение в 90-ата минута чрез Молдованов, който успя да прокара топкара във вратата с удар по земя.

С успеха си днес Хебър вече е на точка от третия Спортист (Своге) и влиза много сериозно в битката за влизане в елита чрез бараж. Пазарджиклии са с 38 точки, докато тимът от Северозапад е с 39. Созопол пък е с 30 точки и остава на седма позиция.

СОЗОПОЛ - ХЕБЪР 1:2
0:1 Хамдиев (45)
0:2 Игнатов (78)
1:2 Молдованов (90)