Цар Иван се отпуши и Янтра си тръгна от Симитли с точка

Отборите на Септември (Симитли) и Янтра (Габрово) изиграха много интересен двубой от 25-ия кръг на Втора лига. Двубоят завърши 1:1 след голове на Иван Петков (69) и Анатоли Лулейски (74).

Гостите играха по-добре преди почивката, но удар на Иван Петков бе избит пред голлинията от негов съотборник. Иво Михайлов пък сам срещу Иван Гошев пропиля възможност да даде аванс на домакините. В 58-ата минута гредата спаси Септември след удар на най-добрия от гостите Иван Петков. Цар Иван все пак се разписа в 69-ата минута, когато откри головата си сметка за габровци след подаване на Петър Казаков. Пет минути след това ветеранът Анатоли Лулейски възстанови равенството. Именно десетката на домакините раздвижи Септември, които имаха претенции за дузпа в 88-ата минута, но такава не бе отсъдена.

Янтра остана с 16 точки на 14-то място, но Нефтохимик вече е само на две точки. Септември пък прекъсна серията си от три поредни поражения с актив от 26 точки заема девета позиция.

снимка 1: фейсбук OФК Янтра (Габрово)
снимка 2: Сепетмври (Симитли)