Дузпи пратиха Монако на 1/4-финал за Купата на Франция (видео)

Монако стана вторият четвъртфиналист в турнира за Купата на Франция този сезон. "Монегаските" отстраниха Метц след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 0:0, а при наказателните удари пропуск на Дигбо Майга коства отпадането на Метц.

Макар и без част от титулярите си, Монако беше по-добрият отбор и създаде доста положения, но така и не успя да стигне до гол. Не помогна и влизането като резерви на Стеван Йоветич и Сеск Фабрегас. При дузпите обаче футболистите на Нико Ковач не трепнаха. Висам Бен Йедер, Кевин Фоланд, Джибрил Сидибе, Фабрегас и Йоветич бяха точни за домакините, които се присъединиха на четвъртфиналите към Пари Сен Жермен.