Монако продължава атаката на върха

Монако продължава атаката на върха Монако постигна втора поредна победа с 4:0 и се доближи на точка от лидерите Пари Сен Жермен и Лил, които се изправят един срещу друг по-късно днес. Тимът на Нико Ковач победи Метц като домакин, като реши мача след почивката, когато паднаха всички голове в срещата.

Тимът от Княжеството имаше нужда от време, за да влезе в ритъм след паузата за националните отбори. През първото полувреме в играта му нямаше нужната бързина и точност. Гостите от Метц успяваха да ограничат съперника и той почти не стигна до голови ситуации преди почивката.

Нещата се промениха в началото на втората част, когато Монако заигра по-енергично. В 50-ата минута Фабрегас откри резултата от дузпа, която бе потвърдена от ВАР, но за решението останаха някои съмнения. Две минути по-късно Фоланд реализира втори гол за домакините и те вече имаха солиден аванс.

В игра се появи и Бен Йедер, който се отчете с гол в 77-ата минута след отлична комбинация. Френският нападател се разписа още веднъж от дузпа малко преди края.