Рен прекъсна негативната си серия и се справи без проблеми с Метц

Рен не срещна сериозни проблеми и спечели гостуването си на Метц с 3:1. Головете за победителите бяха дело на Жереми Доку (17’), Мартен Терие (37’дузпа) и Серу Гюраси (88’), а за домакините почетното попадение бе дело на Папа Ндиага Йаде в последната минута на редовното време.

Рен започна много силно срещата и владееше топката в цели 79% в първите 20 минути. Именно поради тази причина напълно логично в 17-ата Доку се разписа след добро подаване на Мартен Терие в наказателното поле. Именно асистентът за първото попадение удвои преднината на своя тим в 37-ата минута и даде спокойствие на играчите на Бруно Желесио още преди почивката.

След почивката от Метц успяха да вдигнат оборотите и да изглеждат малко по-равностойни, но това не доведе до кой знае какви опасности пред Алфред Гомис. В 51-вата минтуа Доку, който по-рано в мача реализира първия си гол за Рен, бе изгонен от игра с директен червен картон за грубо нарушение. В 88-ата минута Бубакар Куаяте допусна наивна грешка в защитата и от това се възползва Сехру Гираси, който направи преднината на Рен класическа. Папа Ндиага Яде успя в самия край да отбележи почетното попадение за Метц, след като удар на играча рикошира и остави Гомис безпомощен. По този начин Рен прекъсна негативната си серия от три поредни мача без победа, докато за Метц това бе първа загуба след две поредни победи.