Израел се справи с десетима от Молдова

Отборът на Израел постигна убедителен успех с 4:1 при визитата си на Молдова от световните квалификации на група F в зона "Европа".

Домакините поведоха в 29-ата минута, когато Каталин Карп беше точен след центриране от корнер. В добавеното време на първата част Еран Захави успя да изравни за гостите. Молдовците останаха с човек по-малко в 50-ата минута, когато Йон Николаеску получи директен червен картон за насилствено поведение. Техните противници се възползваха от това и отбелязаха три бързи гола. В 57-ата минута Манор Соломон даде аванс на израелците. В 64-ата Мунас Дабур се възползва от грешка на противниковия вратар и добута топката в мрежата му. Само две минути по-късно капитанът Бибрас Натхо оформи крайния резултат със свой шут от дистанция.

Така Израел е трети в класирането с актив от четири пункта, а Молдова е на последното шесто място само с една спечелена точка.