Шотландия стигна до второ равенство (видео)

Шотландия завърши 1:1 при гостуването си на Израел и остана без победа след втория си мач в група F на световните квалификации. Дор Перетц откри резултата минута преди почивката. Той се разписа с мощен удар от дистанция. Райън Фрейзър изравни в 56-ата минута.

За шотландците това бе второ равенство в групата, след като завършиха наравно и в домакинството си на Австрия старта на кампанията. Израел пък стигна до първа точка. Лидер в групата е Дания с пълен актив от шест точки.

Домакините доминираха и през първото полувреме пропуснаха няколко добри възможности за гол. Еран Захави пропусна да се разпише и да увеличи актива си. Той има 18 гола в 21 мача. Манор Соломон също бе близо, Шон Вайсман стерял малко покрай вратата.

След почивката положенията бяха по-малко, а Сун Менахем не се възползва от добра ситуация в края. Неговият удар с глава отиде във външната страна на мрежата. Шотландците създадоха малко голови ситуации, а влезлият като резерва Райън Кристи имаше шанс в заключителните минути.