"Червеният динамит" избухна срещу Молдова (видео)

Дания даде сериозна заявка за първото място в група F на световните квалификации за първенството в Катар през 2022 г. "Червеният динамит" постигна втора победа, след като разби Молдова с 8:0. Това е най-голямата победа за тима в историята му в мач от квалификации за Мондиал.

Отборът на Каспер Хюлманд отбеляза пет гола в рамките на 19 минути през първото полувреме. Каспер Долберг откри резултата от дузпа в 19-ата минута, а това даде началото на вихрушка пред вратата на гостите. Микел Дамсгаард отбеляза следващите две попадения. Йенс Стригер Ларсен и Матиас Йенсен добавиха по един гол и резултатът стана 5:0 в 38-ата минута.

Долберг вкара второто си попадение в срещата в началото на втората част. Последва затишие преди две от резервите да се разпишат в края. Роберт Сков и Маркус Ингартсен вкараха, за да се стигне до разгромното 8:0.

Въпреки че треньорът бе направил няколко промени от успеха в Израел с 2:0 преди няколко дни, датчаните бяха във вихъра си. 20-годишният Дамсгаард отбеляза първите си голове за националния отбор.