Убедително начало за Дания

Дания победи с 2:0 като гост Израел в първия си мач от група "F" на световните квалификации. Мартин Брайтуайт откри резултата в 13-ата минута, а Йонас Винд вкара втория гол в 67-ата.  И преди този мач "Червения динамит" имаше отличен баланс срещу Израел - 7 победи и само 1 загуба.  Днес тимът на Каспер Хюлманд показа, че превъзхожда съперника си и сравнително лесно стигна до трите точки.

Селекционерът на домакините Вили Рутенщайнер заложи в предни позиции на двама доказани голмайстори - Еран Захави и Мунас Дабур. В средата на терена пък действаха Бибрас Натхо, Дор Перец и Манор Соломон.

Дания излезе с Йонас Винд на върха на атаката, Кристиан Ериксен като плеймейкър и Мартин Брайтуайт и Юсуф Поулсен по крилата. Двойка вътрешни халфове бяха Пиер-Емил Хьойберг и Томас Дилейни.

Даниел Вас пропусна ранен шанс да даде преднина на датчаните, но това направи Брайтуайт в 13-ата минута. Нападателят на Барселона получи пас от Винд и технично преодоля Марсиано. Израелците отговориха с красиво изпълнение на Захави, но Каспер Шмайхел спаси.

В средата на полувремето Брайтуайт на два пъти изскочи на добри позиции, но и в двата случая Марсиано отрази ударите му. Андреас Кристенсен също беше близо до попадение, но стреля в аут след центриране от корнер на Ериксен. Домакините отстъпваха в повечето единоборства и това водеше до бързи атаки към вратата им, но Марсиано попречи на скандинавците да решат всичко още до почивката.

Израелците заиграха с повече агресия в началото на второто полувреме, но не създадоха сериозни положения пред вратата на Шмайхел. Съдията Крейг Поусън спести втори жълт картон на Брайтуайт, а Дания удвои преднината си в 67-ата минута с попадение на Винд. Футболистът на ФК Копенхаген наказа груба грешка в защитата на домакините.

До края датчаните контролираха мача и спестиха сили за предстоящия двубой с Молдова в неделя. Израел пък ще посрещне добре познат съперник в лицето на Шотландия. Евреите имат да си отмъщават за загубения след дузпи бараж за класиране на Евро 2020.