Хебър тръгна с чиста победа над Локо (Пд) в 1/4-финал №1 (галерия)

Победителят в редовния сезон в първата осмица на Суперлигата - Хебър (Пазарджик), тръгна със сравнително лесна победа в 1/4-финалните плейофи. "Тигрите" надиграха чисто у дома Локомотив (Пловдив) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:20) в мач №1 от серията помежду им, играна тази вечер в зала "Васил Левски".

11 Хебър тръгна с чиста победа над Локо (Пд) в 1/4-финал №1

Срещата бе и официален дебют за новият старши треньор на пазарджаклии Стоян Самунев. Така Хебър поведе с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 2 победи от 3 мача. Вторият двубой между двата тима е в събота (27 март) от 18,30 часа в Пловдив.

Хебър доминираше изцяло в първата част, като имаше превес в елементите и убедително поведе след 25:15. Впоследствие, гостите от Локомотив тръгнаха силно, но не успяха да удържат темпото и "тигрите" отново владееха положението и авансът им нарастна след 25:19. Третата част започна равностойно, но след това домакините се откъснаха и очаквано излязоха напред в резултата. До края Хебър не срещна никакви проблеми и записа чиста победа след 25:20 и 3:0.

Най-полезен за Хебър бе канадският диагонал Брадли Гънтър с 15 точки (3 блока и 44% ефективност в атака), а Александър Ляфтов (2 блока, 48% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) и Тодор Алексиев (1 ас, 61% ефективност в атака и 35% позитивно посрещане) добавиха по 12 точки за победата.

За Локомотив Руслан Шевцов (4 аса, 33% ефективност в атака и 68% позитивно посрещане) и Венцислав Георгиев (1 ас и 33% ефективност в атака) завършиха с 11 и 10 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:0 (25:15, 25:19, 25:20)

ХЕБЪР: Иван Станев 1, Брадли Гънтър 15, Тодор Алексиев 12, Александър Ляфтов 12, Теодор Тодоров 2, Николай Къртев 4 - Петър Каракашев-либеро (Добромир Иванов-либеро)

Старши треньор: СТОЯН САМУНЕВ

ЛОКОМОТИВ: Добромир Димитров 1, Венцислав Георгиев 10, Руслан Шевцов 11, Борислав Чукалов 9, Мартин Палийски 2, Костадин Гаджанов 5 - Мартин Иванов-либеро (Петър Христосков, Евгени Григоров, Теодор Стратиев, Петко Иванов-либеро)

Старши треньор: ВЛАДИМИР ОРЛОВ.