Левски срази Дунав (Русе) и е на успех от полуфинал (видео + галерия)

Волейболистите на Левски победиха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:18) в първи мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи в Суперлигата при мъжете, който се игра в столичната зала „Левски София“.

58 Левски - Дунав 3:0

Волейболистите на Левски поведоха с 3:1 в началото на двубоя, след като гостите от Русия атакуваха в аут. Боян Йорданов игра с блокадата и “сините” поведоха с 6:4. Волейболистите на Левски поведоха с 8:4 и това принуди Данаил Милушев да побърза да вземе прекъсване за Дунав. Гордан Люцканов игра с пръстите на блокадата и домакините дръпнаха 4 точки при 11:7. Георги Чалъков отигра отлична топка в центъра – 8:11. Техническото прекъсване дойде при 12:9 за “сините”. Георги Чалъков върна още една точка за Дунав с мощна атака – 10:12. Владимир Станков пусна технично топката за 13:10. Отлично отиграване на Александър Николов от зона 2 - 14:11. Ас на Александър Николов – 15:11. Пайп на Александър Николов – 16:11. Дани Милушев взе второто си прекъсване в първата част. Гордан Люцканов атакува мощно по диагонала от зона 4 за 17:12. Пайп на Леон Тончев върна една точка да Дунав – 13:17. Дейвид Кръстев атакува по блокадата за 14:18. Боян Йорданов атакува технично за 20:14. Пайп на Гордан Люцканов даде 5 точки аванс на Левски при 21:16. Левски стигна до геймбол при 24:19 и затвори първата част с 25:19.

Волейболистите на Левски поведоха с 8:5 в началото на втората част след мощна атака на капитана Боян Йорданов. Нова отлична атака на Боян Йорданов от зона 2 по диагонала и 9:5 за Левски. Дани Милушев взе прекъсване за Дунав. Христо Цветанов атакува остро през центъра за 11:8. Ангел Павлов от Дунав атакува в антената и “сините” поведоха с 12:8 при техническото прекъсване. Гордан Люцканов атакува мощно два пъти поред за 13:9. Ас на Дейвид Кръстев намали преднината на Левски на 3 точки при 12:15. Андрей Жеков взе прекъсване за “сините”. Дейвид Кръстев атакува в аут и Левски поведе със 17:12. Технично отиграване на Боян Йорданов от блокадата донесе 19:15. Гордан Люцканов атакува мощно за 20:15. Дани Милушев взе прекъсване за тима от Русе. Гордан Люцканов игра с блокадата за 23:18. Леон Тончев атакува в аут и Левски стигна до геймбол при 24:18. Марк МакГивърн атакува мощно през центъра и Левски спечели втората част с 25:19.

Играчите на Дунав поведоха в началото на третата част с 3:2. Блокаут на Боян Йорданов изравни резултата при 3:3. Левски поведе с 6:5 след ас на Христо Цветанов. Единична блокада на Дейвид Кръстев изведе Дунав напред с 2 точки при 8:6. Три поредни точки и Левски успя да излезе напред при 9:8. Атака на Александър Николов и 11:8 за ”сините”. Ас на Боян Йорданов даде аванс от 4 точки на Левски при техническото прекъсване – 12:8. Левски поведе с 16:10 и Данаил Милушев взе прекъсване за Дунав. “Сините” дръпнаха с 22:15. Самуил Вълчинов атакува мощно по блокадата аз 23:16. Венислав Антов изведе домакините до мачбол при 24:17. Александър Николов донесе успеха на Левски с 25:18 в третата част и с 3:0 гейма в мача.

Капитанът на Левски Боян Йорданов заби 14 точки (1 ас, 65% ефективност в атака - +6) и стана най-резултатен за “сините”. Гордан Люцканов добави 12 точки (1 блок, 69% ефективност в атака, 45% перфектно и 64% позитивно посрещане - +10).

Дейвид Кръстев се отличи с 10 точки (1 ас, 2 блока, 29% ефективност в атака - +1), а Леон Тончев добави още 9 точки.

ЛЕВСКИ – ДУНАВ (РУСЕ) 3:0 (25:19, 25:19, 25:18)
ЛЕВСКИ: Владимир Станков 4, Боян Йорданов 14, Александър Николов 8, Гордан Люцканов 12, Христо Цветанов 5, Марк МакГивърн 6 – Владислав Иванов-либеро (Самуил Вълчинов 3, Венислав Антов 1, Владимир Гърков, Стоил Палев, Николай Захариев)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ
ДУНАВ: Николай Манчев 2, Дейвид Кръстев 10, Леон Тончев 9, Ангел Павлов 4, Георги Чалъков 8, Борис Наков 6 - Симеон Добрев-либеро (Александър Илиев, Атанас Митев-либеро)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.

София: Зала “Левски София”
Съдии: Иван Момиров, Мартин Янакиев.