Тони Дечев: Всичко, което пробвахме днес просто не се получаваше

Ямбол отпадна от турнира за Купата на България, след като отстъпи с 84:100 на Левски Лукойл в полуфиналния сблъсък в Панагюрище. Ето как коментира срещата треньорът на Ямбол Тони Дечев:

„Не можа да се получи защитата. При положение, че сме получили 100 точки, от които 57 на полувремето, означава, че не сме играли в защита. Бенсън ни вкара 22 точки с елементарно нападение, което има Левски. Всичко, което пробвахме днес просто не се получаваше. Много рано прегоряха момчетата. Много от тях играят за първи път през живота си полуфинал. Това са неща, които аз ги знам. Просто, през цялото време им говорих, че искам да не виждам хора, които са се отказали. За съжаление, видях такива. Надявам се, че имаме време до края на шампионата, за да оправим и това.

Случва се всеки да изпусне. Въпросът е, че след всеки наш пропуск под коша или след всяка наша грешка, след всяко лошо нападение следва бърза атака. Това беше основната ни задача, а ние не успяхме да се справим с нея. Смятам, че ако бяхме докарали мача да се играе в по-ниско темпо, без толкова лесни контраатаки, поне нямаше да бъде този голям резултат. Щяхме да бъдем в някакви по-нормални граници. Така, със 100 точки няма въобще какво да говорим за някаква защита. Това не се получи добре на целия ни турнир. И вчера не можахме да играем добре в защита, днес за съжаление.

Смятам, че този турнир ни помогна за това, което повтарям от доста време. Мисля, че е време вече да победим някой от отборите в топ 3. Имаме да играем и с трите отбора. Надявам се в останалата част от шампионата това да го направим. Направим ли го и вземем ли мачовете срещу нашите конкуренти, смятам че ще мръднем от това седмо място, което е нашата цел.

Отдаде се възможност да дам минути на Матушев. Просто той трябва да почувства баскетбола, защото едно е да тренираш самостоятелно, едно е да тренираш с тренировки, но мачът ти дава съвсем различно нещо. Мачът те кара да мислиш баскетболно. На него това със сигурност му липсва след една година извън терените, особено за млад играч. Убеден съм, че все повече и повече ще ни помага. Той трябва да бъде готов, защото аз смятам, че е момче около, което догодина може да се изгради отборът на Ямбол.“, заяви треньорът на Ямбол Тони Дечев.

Снимка: facebook.com/basketballfederation