Леванте повали Валенсия в градското дерби (видео)

Леванте се наложи над Валенсия с 1:0 и взе реванш за загубата в градското дерби с 2:4 през първия полусезон. Рожер вкара единствения гол в мача с хубав диагонален изстрел в 18-ата минута. По този начин отборът на Пако Лопес се изкачи с три позиции в класирането и вече е на осмо място.

В предишния кръг Леванте отстъпи на Реал Сосиедад, а Валенсия направи драматичен обрат в последните минути срещу Виляреал. "Прилепите" обаче нито веднъж през сезона не бяха постигали две поредни победи и тази тенденция се запази.
Въпреки че повече владееха топката до почивката, футболистите на Хави Грасия не създадоха почти никакви положения пред вратата на Айтор. Рубен Рочина пропусна първата добра възможност за Леванте в 12-ата минута, а секунди по-късно Хорхе де Фрутос уцели гредата.

Звездата на тима Хосе Луис Моралес също стреля неточно от удобна позиция, но натискът на домакините даде резултат в 18-ата минута, когато Рожер получи подаване от Рочина и с левия крак прати топката в долния десен ъгъл на вратата  1:0. Гонсало Гедеш не се възползва от единствения реален шанс Валенсия да изравни през първото полувреме.
След почивката "прилепите" хвърлиха много сили в търсене поне на точка, но те се оказаха недостатъчни. Резервата Мануел Вайехо пропусна очи в очи с Айтор в 74-ата минута, а в добавеното време съдията Гийермо Куадра подмина претенциите на футболистите на Валенсия за дузпа.

Загубата е общо 11-а за тима от "Местайя", който се намира на 12-о място в класирането с актив от 30 точки. В следващия кръг Валенсия ще приеме Гранада, а Леванте ще гостува на Бетис.