Куп пропуски и минимална победа на Реал Сосиедад срещу уморения Леванте (видео)

Реал Сосиедад спечели с 1:0 домакинството си на Леванте и записа четвърти успех в последните си пет мача в Ла Лига. Единственото попадение бе дело на Микел Мерино в десетата минута.

Тимът на Иманол Илгуасил можеха да решат мача още в първия половин час, но не се възползваха от положенията и трябваше да трепери в края на срещата. Леванте пристигна за двубой след тежка от физически и психологически характер загуба в четвъртък. Тогава тимът отстъпи на Атлетик Билбао с 1:2 в полуфинал за Купата на Испания след продължения. Този мач определено се отрази на днешното представяне, а Пако Лопес бе направил цели седем промени.

Реал Сосиедад имаше голямо предимство в средата на терена и контролираше събитията на терена, като създаваше положения. В последната фаза обаче нещо липсваше. Още в осмата минута Мерино удари греда, а две минути по-късно след добро подаване на Ойарсабал откри резултата.
В 22-ата минута Ойарсабал пропусна дузпа, а по-късно негов удар от отлична позиция бе отразен от вратаря Карденас. Исак също не успя да преодолее стража, излезнал очи в очи с него.
След почивката домакините продължиха да пропиляват отлични положения. Попадение на Мерино бе отменено поради засада на Исак в 49-ата минута. Дуарте попречи на Янузай, а Силва пропусна отличен шанс. Карденас отклони удар на Субименди в гредата, а секунди по-късно и изстрел на Исак.
След всички тези пропуски Реал можеше да съжалява. Барди удари гредата директно от ъглов удар шест минути преди края. В последните минути Леванте опита да натисне и стигна до няколко опасни центрирания, но не успя да реализира изравнителен гол.
С тази победа баските се доближиха на три точки до четвъртия в класирането Севиля, а Леванте е на десета позиция.