Експериментът на Зидан не сработи, но Бензема оправи нещата (видео)

С два гола на Карим Бензема Реал Мадрид стигна до измъчен домакински успех с 2:1 над Елче в мач от 27-ия кръг на Ла Лига и остава в борбата за титлата. “Лос бланкос” губеха до 73-ата, но намериха сили за обрат, като победното попадение падна в добавеното време. Шампионите вече са на 5 точки от лидера Атлетико Мадрид и на 1 пред Барселона, които обаче са с по една среща по-малко.

В този двубой треньорът Зинедин Зидан реши да направи експеримент като част от подготовката за реванша срещу Аталанта от 1/8-финалите в Шампионската лига, който е във вторник. Французинът заложи на схема с трима централни защитници по подобие на тази на бергамаските. Този ход обаче се оказа провал, защото дълго време столичани не можеха да стигнат до положение, а в един момент се оказаха и изоставащи в резултата. Чак след това Зидан върна отбора към нормална постройка с четирима отзад и нещата си дойдоха на мястото.

Двубоят на “Алфредо Ди Стефано” ще се запомни и със завръщането в игра на капитана на Реал Серхио Рамос и на нападателя Еден Азар, които известно време лекуваха контузии. Защитникът изкара около час, а белгиецът се появи като смяна за последните 15 минути. В началото на второто полувреме играчите в бяло имаха сериозни претенции за дузпа за задържане на Рамос. Направи и впечатление, че основно опасностите пред вратата на Елче дойдоха отново от Каземиро.

На пейката бяха оставени Лука Модрич, Тони Кроос и Марко Асенсио, а Иско и Федерико Валверде получиха шанс да се докажат.

Елче се намира на ръба на зоната на изпадащите, но по-рано прз сезона удържа 1:1 срещу “белите” на своя стадион. Водещият реализатор на тима Лукас Бойе започна в предни позиции.

Промяната в постройката на Реал видимо затрудни тима в началните минути. Чак в 10-ата се стигна до някакво опасно подаване в наказателното поле на Елче, но гостите се справиха.

Настъпи скучен етап от двубоя, в който никой не можеше да стори нищо интересно в предни позиции. В 33-ата отбраната на Реал изтръпна след центриране отляво и последвало отклоняване, но все пак до опасност пред Тибо Куртоа не се стигна.

В ответната атака мадридчани най-накрая сътвориха чисто положение. Винисиус преодоля един играч на съперника и подаде към Бензема, който беше сам на около 12-13 метра, но не уцели вратата.

Елче отговори с опасност в 39-ата, когато Куртоа се разтегна, за да пресече подаване, като в противен случай това почти сигурно щеше да завърши с гол в мрежата му.

Столичани започнаха доста по-сериозно второто полувреме и в 53-ата минута имаха претенции за дузпа за задържане на Рамос. Реферът обаче прецени, че капитанът е направил нарушение при въпросното единоборство.

Гостите отговориха с положение в 58-ата минута, при което Куртоа спаси чист гол след удар на Гуидо Карийо.

Три минути по-късно обаче вратарят не успя да стори нищо, когато Дани Калво засече центриране от ъглов удар и даде аванс на Елче. Футболистът на гостите с лекота пребори Рафаел Варан за позиция, а домакините искаха фал срещу Каземиро.

Веднага след гола Зинедин Зидан направи тройна смяна, връщайки се към схема с четирима в отбрана.

В 69-ата Каземиро отново пръв стигна до топката след статично изпълнение в полето, но ударът му не беше опасен. Отново бразилецът се оказа на позиция в 71-вата, но тогава малко не му достигна да засече.

Реал успя да изравни в 73-ата, когато Лука Модрич центрира и Бензема намери топката от въздуха за 1:1.

За последния четвърт час в игра се появи и Еден Азар. В 78-ата Каземиро отново отправи удар, но този път с крак, който излезе в аут. И пак халфът беше този, който получи шанс за гол - в 83-ата, но пак не беше точен.

Целият отбор на Елче вече се беше прибрал в "глуха" защита и в 89-ата дори Начо получи възможност да шутира, но вратарят отрази.

Натискът на Реал се увенча в първата минута на продължението, когато Бензема донесе успеха с красиво изпълнение с левия крак - 2:1.