"Жълтата подводница" потъна на "Местайя" (видео)

Валенсия стигна до драматичен обрат в регионалното дерби с Виляреал и се наложи с 2:1. Попадение от дузпа на Карлос Солер в 86-ата минута и красив гол на Гонсало Гедеш в добавеното време донесоха ценните три точки на "прилепите". За Виляреал се разписа Жерард Морено от дузпа в 40-ата минута, но след това негов пропуск и няколко впечатляващи намеси на Яспер Силесен попречиха на "жълтата подводница" да реши мача.

Виляреал остана без победа в осми пореден шампионатен двубой. Отборът на Унай Емери е седми в класирането, а допреди няколко седмици се бореше за място в топ 4. Валенсия се изкачи на 11-а позиция и се отдалечи от зоната на изпадащите.
Преди почивката Виляреал доминираше, но не създаде много голови положения. В 38-ата минута Хосе Гая игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР гостите получиха дузпа, реализирана от Жерард Морено.

През второто полувреме "жълтата подводница" на няколко пъти можеше да вкара втори гол, но не го направи, а смените на Хави Грасия оживиха атаката на Валенсия. В 84-ата минута Мой Гомес извърши ненужно нарушение срещу Максимилиано Гомес и това доведе до дузпа, от която Карлос Солер възстанови равенството.
"Прилепите" усетиха, че могат да използват разколебаването на съперника и дори да грабнат победата. Така и стана. Във втората минута на добавеното време перфектна контра завърши с пас към появилия се от пейката Гедеш и португалецът опъна мрежата с хубав диагонален изстрел.

Валенсия отправи цели 25 удара в мача, но само 4 от тях бяха точни. Въпреки това, тимът заслужено спечели и вече ще диша по-спокойно, докато проблемите за Виляреал продължават.