Атлетико Мадрид се откъсна със 7 точки на върха в Ла Лига (видео)

Лидерът в Ла Лига Атлетико Мадрид увеличи аванса си на върха в класирането, след като победи Валенсия с 3:1 в двубой от 20-ия кръг. Така "дюшекчиите" натрупаха 47 точки и водят със 7 пред втория Реал Мадрид, като имат и мач по-малко.

Попадението за "прилепите" отбеляза сръбския полузащитник Урош Рачич в 12-ата минута. В 23-ата минута Жоао Феликс изравни. Алетико поведе 54-ата минута чрез Луис Суарес, който се разписа с удар с левия крак. В 72-ата минута Анхел Корея на практика предреши изхода на мача  в полза на Атлетико, след като направи 3:1 и оформи крайния резултат.

Първото положение в мача на "Уанда Метрополитано" се откри пред състава на Атлетико, но Жоао Феликс стреля встрани от вратата. В петата минута стражът на Валенсия Хауме отрази опасен удар в очертанията на вратата си и запади равенството. Три минути по-късно последва опасна ситуация пред вратата на Атлетико, но Ян Облак се справи.
Така се стигна до 12-ата минута, когато с удар пред наказателното поле Урош Рачич откри резултата в полза на гостите. Атлетико натисна своя съперник и стигна до изравнително попадение в 23-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар португалецът Жоао Феликс успя да се разпише.
До края на полувремето и двата отбора търсеха второ попадение, като Атлетико беше по-активен, но резултатът остана непроменен.
Атлетико тръгна мощно напред след почивката  и закономерно стигна до гол в 54-ата минута, когато Луис Суарес материализира една отлична атака на "дюшекчиите" навръх своя рожден ден.
Гостите "свалиха гарда" и логично се стигна до трети гол във вратата им.

¡Noche inolvidable: partidazo y remontada! ¿Quieres hacerte con una de las camisetas firmadas que lucieron nuestros...

Публикувахте от Atlético de Madrid в Неделя, 24 януари 2021 г.
Това се случи в 72-ата минута, а негов атор стана Анхел Корея, който оформи крайния резултат.

Атлетико Мадрид - Валенсия 3:1

0:1 - Рачич 12
1:1 - Жоао Феликс 23
2:1 - Луис Суарес 54
3:1 - Анхел Корея 72
Атлетико Мадрид: Облак, Савич, Хименес, Ермосо, Върсалко, Йоренте, Коке, Караско, Лемар, Суарес, Жоао Феликс.
Валенсия: Хауме, Тиери, Паулиста, Диакаби, Гая, Муса, Рачич, Солер, Черишев, Вайехо, Максимилиано Гомес.