Реал Мадрид се върна в час (видео)

Разколебаният през последните дни Реал Мадрид се реваншира по категоричен начин и размаза Алавес с 4:1 като гост в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Шампионите бяха записали две поредни поражения и се заговори за уволнение на Зинедин Зидан, но тази вечер тимът зарадва запалянковците си с отлична игра. Каземиро (15’), Карим Бензема (41’) и Еден Азар (45’) нанесоха съкрушителен удар на съперника още през първото полувреме. После Хоселу (60’) намали, но с второто си попадение Бензема (70’) гарантира, че нова изненада няма да има.

Отборът от столицата се понрави с дълги подавания на халфовете към футболистите в предни позиции, на което баските не успяха да намерят отговор. Отделно Реал удари и една греда, а Бензема и Ферлан Менди пропуснаха сами срещу вратаря. Така Реал вече е на 6 точки пред Барселона и на 4 зад лидера Атлетико Мадрид, но и двата съперника са с по-малко срещи на своите сметки.

За Алавес това беше паметен ден в клубната история, защото беше отбелязана 100-годишнината от основаването му. Поводи за радост обаче няма, защото тимът вече има четири поредни загуби и е точно над изпадащите.

Тази вечер шампионите бяха без наставника си Зинедин Зидан, който е изолиран заради положителен тест за коронавирус. Вместо него треньорските функции изпълняваше асистентът му Давид Бетони. Реал беше и без капитана си Серхио Рамос, Федерико Валверде и Даниел Карвахал, които са контузени. Тибо Куртоа се завърна на вратата, а Едер Милитао застана до Рафаел Варан в центъра на отбраната. Еден Азар и Марко Асенсио помагаха на Карим Бензема в предни позиции. В същото време наставникът на Алавес Абелардо избра да започне с постройка с двама централни нападатели.

В рамките на първите три минути домакините на два пъти стигнаха до наказателното поле на Куртоа и дори веднъж отправиха изстрел.

Гостите набързо взеха инициативата след това и започнаха да владеят повече топката. В 12-ата Лука Модрич реши да изненада Фернандо Пачеко с далечен изстрел, но той беше прекалено силен.
Две минути по-късно дойде и първата чиста възможност. Тогава Бензема беше изведен зад защитата, но вратарят парира удара му. Последва добавка, след която кълбото се отби в тялото на играч на Алавес и след това срещна гредата.

Секунди по-късно обаче, от последвалия корнер, Каземиро насочи с глава в мрежата за 1:0. Това е поредно попадение на бразилеца с глава този сезон.

Реал можеше спокойно да дръпне с 2:0 в 21-вата, но Ферлан Менди сгреши. Тогава той се озова очи в очи с вратаря, но реши да подава към тичащия вдясно Бензема. Пасът на французина обаче беше пресечен.

"Лос меренгес" бяха в настроение и в 28-ата Еден Азар за малко да се разпише за 2:0, но ударът му с левия крак излезе в аут.

Реал не спря да доминира и спокойно дочака втория си гол. В 41-вата подаване на Лукас Васкес към Азар в крайна сметка стигна до Бензема, който с топовен шут направи 2:0.

В добавеното време на тази част Кроос се отличи с ново дълго подаване, което изведе Азар едно на едно с Пачеко. Белгиецът с лекота чукна кълбото край него и резултатът набъбна на 3:0.
На почивката наставникът на Алавес Абелардо направи цели три промени в стремежа си да "събуди" отбора си. И още в 47-ата се стигна до първия шут в очертанията на вратата на Куртоа, но стражът спаси.

Реал Мадрид прие ролята на изчакващ, без да хвърля излишни усилия. Настойчивостта на домакините даде резултат след час игра. Тогава една от смените - Лукас Перес, центрира и Хоселу мощно с глава вкара за 1:3.

В 70-ата обаче Бензема довърши противника с ново добро отиграване - 4:1.

За малко удар на Перес да завърши с втори гол на Алавес в 83-ата минута, но и късметът не беше с домакините в тази ситуация.