Вердер си го върна тъпкано на клетия Херта (видео)

Съставът на Вердер (Бремен) се възползва от кризата в Херта (Берлин) и постигна успех с 4:1 като гост в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата, с което поне за малко се отдалечи от опасната зона. Точно над нея пък остават столичани, които вече имат 9 загуби. Българският талант Илия Груев беше в групата на бременци, но остана сред резервите. С тази победа Вердер си върна на Херта за загубата със същия резултат в началото на сезона.

Преди двубоя група от около 250 ултраси на берлинчани протестира пред стадиона, настоявайки за оставката на президента на клуба Вернер Гегенбауер и спортния директор Михаел Преетц.

Напрежението у домакините си каза думата, защото те отново пропуснаха дузпа в ключов момент, с което допуснаха втора поредна загуба на своj терен в рамките на тази седмица. Във вторник Кшищоф Пьонтек не успя да реализира от бялата точка при 0:0 срещу Хофенхайм и след това “старата дама” беше отнесена с 3:0. Днес пък Матеус Куня се провали от 11-те метра при 0:1 в 21-вата минута.

Бившият нападател на Херта Дейви Зелке беше извел Вердер напред в 10-ата минута от дузпа. В 29-ата Йомер Топрак удвои с глава след корнер.

Тимът на Бруно Лабадия си върна шансовете в последните секунди на първото полувреме след попадение на Джон Кордоба. След почивката обаче бременчани вкара още два гола чрез Леонардо Битенкурт в 57-ата и Джошуа Сардънжт в 77-ата.