Един гол бе достатъчен на Борусия (М)

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на Вердер. Единственото попадение в мача отбеляза Нико Елведи в 56-ата минута. Илия Груев младши бе в групата на гостите, но не влезе в игра.

Домакините започнаха активно и още в шестата минута можеха да поведат. Елведи бе осставен непокрит след центриране от фаул и стреля с глава, но ударът бе неточен. Борусия имаше предимство, но като цяло атаките му бяха предвидими и защитата на гостите се справяше. Зомер трябваше да се намесва в 27-ата минута. Към края на полувреме Вердер имаше инициативата.

Тимът на Марко Розе поведе в 56-ата минута след удар с глава на Елведи. Въпреки гола, отборът от Мьонхенгладбах не бе убедителен и постепенно се дръпна назад да пази преднината си. Това можеше да се окаже фатално, тъй като гостите натиснаха. Три минути преди края те бяха близо до изравняване. Влезлият като резерва Милот Рашица нацели гредата.