Вердер пречупи Аугсбург в края, Груев дебютира в Бундеслигата

Вердер Бремен победи гостуващия Аугсбург с 2:0 след попадения в последните десетина минути на Теодор Гебре Селасие в 84-ата и Феликс Агу в 87-ата в среща от 17-ия кръг на първенството на Германия. Българинът Илия Груев Младши се появи на терена в последните минути за домакините, което бе и дебют за него в Бундеслигата. Това е първо появяване на български футболист по терените в Германия от седем готини, за последно през 2014-а Тодор Неделев бе част от Майнц 05. Във вчерашният ден гостите бяха поразени от проблеми с COVID-19 вчера, когато двама членове на треньорския щаб дадоха положителни проби.

Първото полувреме не предложи нищо интересно, но през второто двата отбора вдигнаха оборотите и започнаха по-често да застрашават вратата на противника. Първият сигнал за събуждане дадоха гостите в 50-ата минута, когато Даниел Калиджури направи опит за центриране, което обаче пое траектория към левия ъгъл на вратата, но Иржи Павленка бе на мястото си успя да направи впечатляващо спасяване. Петнайсет минути по-късно и домакините можеха да отбележат, след като Джошуа Сарджент получи в наказателното поле и стреля ниско, но дойде ред и на Рафал Гикиевич да се намесва успешно.

Все пак домакините успяха да достигнат до две попадения в последните минути, с които грабнаха победата. Едва в 84-ата минута капитанът Гебре Селасие нахлу в наказателното поле и засече отлично центриране отдясно на вратаря, който не успя да реагира. 88-ата минута Вердер удвои, след като Шмит взе една топка, която бе вече излязла в тъч, но съдията не сигнализира, напредна по десния фланг и прати топката с успореден пас в наказателното поле и там оставения непокрит Агу нямаше проблем да отбележи дебютното си попадение за крайното 2:0.

Домакините заемат 12-ото място в класирането с 18 точки, докато гостите са 11-и с точка повече. В следващият кръг Вердер гостува на Борусия (Мьонхенгладбах), а гостите имат много трудно домакинство на шампионите Байерн (Мюнхен).