Байерн пак беше слаб, пропусната дузпа помогна за минимална победа (видео)

Байерн (Мюнхен) спечели с 1:0 баварското дерби срещу Аугсбург и не позволи авансът му на върха в класирането на Бундеслигата да бъде намален. Отборът на Ханзи Флик и днес игра слабо, но не беше наказан. Единствения гол вкара Роберт Левандовски от дузпа в 13-ата минута. Четвърт час преди края домакините имаха шанс да изравнят от бялата точка, но Алфред Финбогасон стреля в гредата.

Байерн записа няколко разочароващи резултата в последните седмици, но преди визитата в Аугсбург се наложи с 2:1 над Фрайбург, с което увеличи аванса си пред втория РБ Лайпциг на 4 точки. Европейският клубен шампион определено е в слаба форма и само грешките на конкурентите го задържат начело в подреждането, при това с нелоша преднина.

Аугсбург няма победа над Байерн от май 2015 година, а след това отстъпи в 10 от 12-те си срещи с гранда от Мюнхен. Тимът на "ВВК Арена" е в серия от три загуби в Бундеслигата и се смъкна на 12-о място.
Ханзи Флик направи една промяна в стартовия състав. Вместо Алфонсо Дейвис като ляв бек започна Люка Ернандес. Серж Гнабри, Томас Мюлер и Кингли Коман действаха зад Левандовски, а в центъра на терена си партнираха Леон Горетцка и Йошуа Кимих.
Наставникът на домакините Хайко Херлих остави на пейката Финбогасон и Мадс Педерсен, които бяха титуляри при загубата от Вердер (Бремен) през уикенда, а вместо тях в състава се появиха Марко Рихтер и Яго.
Двубоят започна с комична грешка на Жером Боатенг, който не уцели топката, но имаше късмет Дейвид Алаба да го подсигури. В 11-ата минута Левандовски отправи неточен удар с глава, а малко след това Байерн поведе от дузпа. Нарушението на Рани Кадира беше безспорно - той изрита Люка Ернандес, а от бялата точка Левандовски заби своя гол номер 22 през сезона.
Байерн продължи да притиска съперника с ясното намерение да реши мача колкото се може по-бързо. В 23-ата минута Рафал Гикиевич направи отлично спасяване след изстрел на Гнабри, а Мюлер прати отбитата топка в аут. В 26-ата и футболистите на Аугсбург поискаха дузпа, но Ернандес докосна топката след рикошет и реферът правилно подмина ситуацията.
Аугсбург се активизира в края на полувремето. Домакините не стигнаха до опасно положение пред Мануел Нойер, но поизравниха притежанието на топката, а и Байерн спря да атакува толкова яростно. В 38-ата минута Гикиевич отново се справи с удар на Гнабри, а в 42-ата Левандовски отблизо уцели гредата.
Хайко Херлих извади виновника за дузпата Кедира и го смени с Тобиас Щробъл. Домакините станаха по-агресивни, а Байерн чакаше грешка, която да накаже. В 67-ата минута Ханзи Флик предприе двойна смяна, а изненадващото бе, че освен Гнабри, терена напусна и Левандовски. Появилите се от пейката Корентен Толисо и Льорой Сане обаче не направиха нищо интересно.
Четвърт час преди края Павар игра с ръка в наказателното поле и този път Аугсбург получи дузпа. Резервата Финбогасон излъга Нойер и го прати в обратния ъгъл, но топката се отби от гредата. Малко след това хубав удар на Фредрик Янсен премина на сантиметри над напречната греда.
Последните минути бяха доста нервни. Байерн се прибра да пази резултата, а домакините в няколко ситуации създадоха напрежение пред Нойер, но така и не успяха да изравнят за разлика от миналия сезон, когато измъкнаха точката срещу мюнхенци в добавеното време.
В слеващия кръг Аугсбург ще посрещне Унион (Берлин), а Байерн ще гостува на намиращия се в жестока криза Шалке 04.