И пак той! Суарес донесе нова победа на Атлетико и задмина Меси по голове (видео)

С поредния си ключов гол Луис Суарес върна Атлетико Мадрид на върха в испанския шампионат. Този път нападателят се разписа в последната минута за победното 2:1 над Алавес като гост, с което столичани си върнаха лидерската позиция с 2 точки аванс пред Реал Мадрид при два мача по-малко.

Лучо пък вече има 9 попадения в Ла Лига, с което задмина доскорошния си съотборник в Барселона Лионел Меси. Уругваецът беше точен за крайното 1:0 и срещу Хетафе на 30 декември, а преди три кръга заби два гола и на Елче за триумфа с 3:1.

Днес всичко вървеше по план за Атлетико след попадение на Маркос Йоренте в 41-вата, дошло след асистенция на Суарес.

В 63-ата тимът на Диего Симеоне дори получи числено предимство, тъй като Виктор Лагуардия от състава на Алавес беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу отскубващия се сам срещу вратаря Тома Льомар.

Всичко това като че ли разсея гостите и в 80-ата минута гредата спаси Ян Облак при първата реална опасност за съперника. “Дюшекчиите” обаче не си взеха бележка и в 84-ата минута резултатът беше изравнен, след като Фелипе Монтейро си заби автогол.

И все пак Суарес не беше казал последната си дума, Той го стори в 90-ата минута, когато се разписа на празна врата след пас на Жоао Феликс.