Атлетик Билбао не повтори грешката на Реал Мадрид (видео)

Атлетико Билбао изигра силен първи двубой за 2021 година и прибави три точки към актива си след успех с 1:0 над Елче. Икер Муниаин се разписа в 25-ата минута на “Сан Мамес”, донасяйки шестата победа за баските от 17 мача. Благодарение на това те поне временно се изкачиха до девето място. Новакът пък е точно над изпадащите и няма победа от десет срещи насам в Ла Лига, но е и с две срещи по-малко.

Ден преди Нова година Елче измъкна 1:1 срещу шампиона Реал Мадрид и футболистите от Билбао бяха обърнали вниманието на това, защото не допуснаха никакво подценяване. “Лъвовете” заслужаваха да спечелят с разлика, но си останаха само с гола на Муниаин през първото полувреме. В 71-вата Иняки Уилямс стрела в гредата.

Елче имаше само един удар във вратата, който за малко да донесе точката. Това се случи в 89-ата, но футболист на домакините изби от голлинията.

С тази победа Атлетик взе частичен реванш пред феновете си за загубата с 0:1 от Реал Сосиедад в дербито на 31 декември.

През идната седмица Билбао трябваше да спори с Барселона в Ла Лига, но двубоят беше отложен. В следващия си мач отборът на Гайска Гаритано гостува на Атлетико Мадрид.