Реал Мадрид откри годината със стъпка към върха (видео)

Испанският шампион Реал Мадрид стартира 2021 година с домакински успех с 2:0 над Селта в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Лукас Васкес (6) и Марко Асенсио (53) вкараха попаденията за „белите“. С успеха Реал Мадрид временно се качи на върха преди утрешния мач на Атлетико Мадрид. Сега „рохибланкос“ имат цели три мача по-малко от своя градски опонент.

Наставникът на „белите“ Зинедин Зидан повтори нападателното си трио от предния двубой, залагайки на 4-3-3 – Лукас Васкес, Карим Бензема и Марко Асенсио. Начо Фернандес замени капитана Серхио Рамос в центъра на защитата, а Ферлан Менди отново застана в лявата част на отбраната. "Небесносините" бяха построени в 4-1-3-2 с Яго Аспас и Санти Мина в атака.

В петата минута гостите от „Балаидос“ имаха много добра възможност. Яго Аспас прехвърли Тибо Куртоа, но притичалият Начо изби пред голлинията. Минута по-късно „лос бланкос откриха резултата. Асенсио центрира отляво към далечната греда, където Лукас Васкес реализира с глава – 1:0. Левият фланг на мадридския тим работеше много добре, а Асенсио играеше вдъхновено.

Тимът от Галисия често владееше продължително, докато домакините разчитаха на игра на скорост, когато притежаваха топката. В 27-ата минута от Селта поискаха дузпа за игра с ръка на Менди, но съдията реши, че няма основания за нарушение. В 30-ата след центриране отдясно топката се отклони от крака на Рафаел Варан и се насочи опасно към вратата, но излезе в корнер. В 43-ата гостите не се справиха добре с изчистване от наказателното си поле и Дани Карвахал нанесе страховит удар от дъгата. Топката премина опасно покрай гредата – аут.

В 53-ата минута защитата на гостите се пропука след двойна груба грешка на Жейсон Мурийо. Първо, той подари топката при изнасянето, а след това се хвърли безуспешно на шпагат и оголи зоната си. Лукас Васкес подаде към Асенсио, който сам срещу вратаря не изпита затруднения и покачи на 2:0.

В 63-ата Реал Мадрид осъществи ново вертикално нападение. Топката бързо стигна до Бензема, който беше изведен срещу вратаря Рубен Бланко. Френският стрелец насочи ниско по диагонала и сантиметри не му достигнаха за точно изпълнение. В 90-ата Бензема се разходи из отбраната на гостите, изработи си хубава позиция, ала шутира прекалено високо от 18 метра. В последните секунди Куртоа запази вратата и мачът завърши 2:0.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!