Интер превъзмогна гаф на Ханданович и продължи с победите в Серия "А" (видео)

Отборът на Интер постигна седма поредна шампионатна победа, след като спечели с 2:1 визитата си на Верона от междинния 14-ия кръг на Серия "А". Лаутаро Мартинес (51') откри резултата в полза на "нерадзурите", а Иван Илич (63') изравни след голям гаф на Самир Ханданович. Милан Шкриняр (69') пък вкара победното попадение за гостите.

Антонио Конте беше решил да смени любимото си 3-5-2 с 3-4-3. Заради тази промяна Роберто Галярдини  отстъпи мястото си на Иван Перишич, който играеше в атака заедно с Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес. Останалите титуляри на гостите бяха същите от предишния им мач. Иван Юрич заложи на подобна схема с Матия Дзакани, Ебрима Коли и Еди Салседо в нападение.
В първите 20-ина минути на мача двата отбора не успяха да създадат опасни положения за гол, като играта беше предимно равностойна. Първото такова положение дойде в 26-ата минута, когато Дзакани с пета изведе Федерико Димарко в близост до вратата, но Самир Ханданович успя да отрази последвалия удар. Пет минути след това Павел Давидович напусна терена с контузия, като беше заменен от Матео Ловато. В 36-ата Лукаку нахлу в наказателното поле и върна топката към Лаутаро, но неговият шут беше избит от Марко Силвестри в корнер.
Второто полувреме започна с техничен удар на Николо Барела, излязъл в аут. В 51-ата минута Ашраф Хакими центрира, а Лаутаро с воле прати топката в противниковата мрежа. В 56-ата резервата Илич стреля от дистанция, но неточно. В 61-ата Хакими и Лаутаро отново комбинираха, но този път Силвестри спаси удара на аржентинеца. В 63-ата Фараони центрира, Ханданович изпусна топката от ръцете си, а Илич я добута за 1:1 между краката на Шкриняр. Именно защитникът върна аванса на "нерадзурите" в 69-ата минута, когато с глава засече центриране на Марсело Брозович.
В 73-ата съдията реши да не дава дузпа за фаул срещу Лукаку. В 85-ата шут на Димарко профуча на сантиметри от вратата. Последваха две възможности пред Лукаку, които белгиецът пропиля. В последните секунди на мача именно той се разписа след рейд на Хакими, но голът не беше зачетен заради фаул в атака от страна на нападателя.
С днешния успех Интер събра 33 точки и се изкачи на първото място в класирането поне до края на мача между досегашния лидер Милан и Лацио. Верона пък остана 9-и с 20 спечелени пункта.

ВЕРОНА - ИНТЕР 1:2

0:1 Лаутаро (51')
1:1 Илич (63')
1:2 Шкриняр (69')

Верона: Силвестри, Давидович, Маняни, Чекерини, Фараони, Тамезе, Велосо, Димарко, Дзакани, Салседо, Коли

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Йънг, Перишич, Лукаку, Лаутаро