Интер се събуди след почивката и записа шеста поредна победа в Калчото

Претендентът за скудетото Интер постигна шеста поредна победа в Серия "А" след 2:1 над Специя в мач от 13-ия кръг на италианската Серия "А". "Нерадзурите" отново проспаха първото полувреме, но след почивката Ашраф Хакими (52') и Ромелу Лукаку (71'-дузпа) им осигуриха победата. Пиколи в 94-ата минута все пак стигна до почетен гол.
Милан се върна към победите, нападател на "росонерите" с европейски рекорд (видео)

"Черно-сините" на Антонио Конте се намират (чисто статистически) в най-добрата форма в Калчото с поредицата си от успехи, но все още изостават с 1 точка от лидера Милан, който по същото време надделя с 2:0 при гостуването си на Сасуоло. По-важното за Интер сякаш бе възстановяването на преднината от 3 точки пред Ювентус, който вчера разгроми с 4:0 Парма.

"Бенеамата" са лидери по любопитен показател в Калчото, тъй като са спечелили 10 от общо 15 възможни точки от губеща позиция в мачовете си досега, макар срещу Специя да не се стигна до такива драматични развръзки. Също така седем от отбелязаните до момента 32 попадения от Интер са паднали след 80-ата минута, но домакинството на новака се оказа малко по-безпроблемно. Лошо впечатление направи слабата първа част, но след почивката ефективността отново бе на страната на възпитаниците на Конте.

Лукаку и Йънг имаха добри възможности да открият резултата рано-рано, но диагоналните им удари от левия фланг не бяха достатъчно прецизни. В 12-ата минута и Лаутаро получи шанс да стреля опасно с глава след центриране на Брозович, но не можа да "натисне" топката надолу. След първия четвърт час Специя започна да пресира по-сериозно и затрудняваше изнасянето на кълбото от домакините, които пък действаха без никаква скорост и не се движеха особено, за да експлоатират пространствата. С приближаване на паузата все по-малко топки стигаха до Лаутаро и Лукаку, при което Интер затвърждаваше впечатлението, че е беззъб и безидеен. Полувремето завърши очаквано без голови положения след 12-ата минута, което говореше достатъчно за мързела на "черно-сините".

Най-после тифозите бяха пораздвижени в 52-ата минута, когато Йънг прати висока топка към Лукаку, който я свали за Лаутаро и аржентинецът веднага изведе по празния десен фланг Хакими. Халф-бекът прониза мрежата на гостите и откри резултата в момент, който по-скоро донесе облекчение на феновете, отколкото радост - 1:0 и четвърто попадение за национала на Мароко.

Голът обаче само амбицира още повече играчите на Специя и те започнаха да търсят по-ожесточено изравняването, а интеристите влязоха в режим "пазене на резултата", само че това се случи твърде рано в хода на двубоя и не можеше да бъде оправдано, както срещу Наполи по-рано през седмицата.

В 68-ата минута все пак "нерадзурите" повишиха темпото и започнаха да разиграват повече с едно докосване, което доведе до ситуация за дузпа в 70-ата минута. Макар и с помощта на ВАР, съдията правилно отсъди спиране на топката с ръка от Нзола при центриране от дясно на влезлия на почивката Стефано Сенси.

Лукаку очаквано превърна 11-метровия наказателен удар в гол и направи преднината на домакините значителна - 2:0. Това е 11-и гол за белгиеца в Серия "А" този сезон и той изостава в класацията на "Капоканониере" единствено от Кристиано Роналдо, който има 12 за Ювентус.

В крайна сметка този път "нерадзурите" успяха да задържат без особени трудности аванса си и избегнаха нова късна драма на "Меаца". В последните секунди все пак Специя стигна до почетен гол чрез Пиколи, който засече центриране отляво и донесе някаква утеха на борбения отбор на новаците.

Специя е с 4 точки над отборите в зоната на изпадащите, но за последно в елита спечели с 3:0 на гости на Беневенто на 7 ноември.
Антонио Конте гласува доверие на типичната двойка в атака Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку, като отново не разчиташе на "трекуартиста", тъй като в състава му се завръщаше Марсело Брозович, който оперира в халфовата линия заедно с Роберто Галярдини и Николо Барела. След почивката се появи Стефано Сенси, който пое ролята зад двамата нападатели.

ИНТЕР (3-5-2): Самир Ханданович; Милан Шкриняр, Стефан де Фрай, Алесандро Бастони; Ашли Йънг, Ашраф Хакими, Брозович, Галярдини, Барела; Лукаку, Мартинес

СПЕЦИЯ (4-3-3): Иван Проведел; Салва Ферер Клаудио Терци, Мартин Ерлич, Симоне Бастони; Алесандро Дейола, Матео Ричи, Томазо Побега; Диего Фариас, Емануел Джеси, Мбала Нзола