Моуриньо след 1:2 срещу Ливърпул: По-добрият отбор загуби

Шампионите превзеха крепостта на Моуриньо в 90-ата минута и отново са на върха (видео)

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо смята, че отборът му не е заслужавал да загуби срещу Ливърпул в дербито от 13-ия кръг на Премиър лийг. "Шпорите" отстъпиха с 1:2, а с това е водачеството си във временното класиране, като на върха вече е Ливърпул.

"След мача казах на Юрген Клоп, че по-добрият отбор е загубил днес. Той не се съгласи, но това си е негово мнение. Искам да отбележа, че ако аз се държа като него край страничната линия, то вероятно ще ме изгонят. Това отношение е предубедено. По някаква пичина правилата за мен са други. Тотнъм напълно контролираше мача и загубата е незаслужен резултат, но това е футбола. На почивката направихме малки промени, но като цяло контролирахме мача и аз съм доволен.

Разбира се, допуснахме и грешки, но малки, а винаги има какво да се подобрява. Футболистите ми казаха, че съм бил прав, като им говоря от началото на сезона, че във всеки мач трябва да излизаме за победа. Играхме срещу шампиона на неговия стадион, а шансовете за успех пред нас бяха повече. Ливърпул нямаше вид на шампионски отбор, който бил и европейски и световен първенец. Такава разлика на терена не се забелязваше", каза Моуриньо.