Борусия (М) се спаси по драматичен начин във Франкфурт (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Мьонхенгладбах) направиха зрелищно 3:3 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Ларс Щиндъл реализира хеттрик за гостите, които губеха с 1:3 до 90-ата минута, но успяха да избегнат загубата. По този начин те се изкачиха на 6-о място в класирането, а Айнтрахт е 9-и, но няма победа от 3 октомври.

Началото беше по-добро за гостите и Матиас Гинтер стреля покрай гредата от удобна позиция. В !4-ата минута Борусия получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле и Ларс Щиндъл прати топката в мрежата с петото си попадение през сезона.

Този гол накара футболистите на Айнтрахт да заиграят много по-агресивно и само за десетина минути те иззцяло обърнаха нещата в своя полза. Андре Силва изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Щефан Лайнер. Португалецът изведе домакините напред след комбинация с Аймен Баркок, а после двамата си размениха ролите и Силва асистира на Баркок за 3:1.
Още на почивката наставникът на Борусия Марко Розе предприе две смени, като пусна Денис Закария и Валентино Лазаро на местата на Ласло Бенес и Ханес Волф. Гостите се постараха да са по-активни по фланговете, но защитата на Айнтрахт не допусна да се стигне до почти никакви опасни центрирания.
В 64-ата минута Амин Юнес можеше да забие четвърти гол за домакините, но пропусна. Четвърт час преди края реферът Бенямин Кортус даде дузпа за Айнтрахт, но след като прегледа ситуацията с ВАР, промени решението си на фаул извън наказателното поле.
Тимът от Франкфурт завърши мача с човек по-малко. В 81-ата минута Давид Абрахам фаулира набралия скорост Брийл Емболо и това му донесе втори жълт картон. Самият Емболо избута грубо съперника си и също трябваше да бъде изгонен, но се размина само с официално предупреждение.
Борусия намали в последните секунди на редовното време с нов гол на Щиндъл, този път от дузпа. Нарушението в наказателното поле беше на Аймен Баркок. Домакините се огънаха и бяха наказани в 96-ата минута. Тогава Щиндъл стреля с глава, Кевин Трап спаси, но при добавката Щиндъл оформи хеттрика си и донесе равенството на "жребчетата".
В следващия кръг Айнтрахт ще гостува на Аугсбург, а Борусия ще посрещне Хофенхайм.