Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Гладбах отново стигна до домакинско реми

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Херта (Берлин) завършиха наравно 1:1 на “Борусия Парк” в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините остават без шампионатна загуба на своя стадион през този сезон, но ремито е четвърто за тях в дома им.

През първото полувреме нямаше много голови положения пред двете врати. Втората част обаче започна с попадение за гостите. В 47-ата минута Денис Закария позволи топката да му бъде отнета пред наказателното му поле, което позволи на Матео Гендузи да се разпише с чудесен удар. След това “жребчетата” се хвърлиха в атака, но стигнаха само до изравнителен гол в 70-ата минута, когато капитанът Брийл Емболо завърши добра многоходова акция на своя тим.

Така Гладбах е седми в класирането със 17 точки в актива си, а Херта е на 11-ата позиция с 12 пункта.