Хофенхайм превзе "Борусия Парк" с късен обрат (видео)

Отборът на Хофенхайм постигна обрат и победи с 2:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) от 13-ия кръг на Бундеслигата. Това е първа загуба за "жребчетата" на "Борусия Парк" в шампионатен мач през този сезон.

В 33-ата минута Денис Гайгер фаулира Маркус Тюрам в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Ларс Щиндъл пък превърна дузпата в гол. В 75-ата минута гостите организираха контраатака, която беше завършена от Андрей Крамарич и така резултатът беше изравнен. Само четири минути по-късно главният рефер изгони Тюрам с директен червен картон, след като с помощта на ВАР видя как нападателят се изплю в лицето на Щефан Пош. В 86-ата минута Райън Сесеньон с удар отблизо донесе пълния обрат в двубоя.

Хофенхайм се изкачи на 11-ата позиция в класирането, събирайки 15 точки в актива си, а с три повече Гладбах се намира на 8-ото място.