Девет кръга по-късно: Айнтрахт си припомни какво е да биеш (видео)

Тимът на Айнтрахт (Франкфурт) записа едва третата си победа от началото на сезона в Бундеслигата, след като надви Аугсбург в 2:0 като гост в двубой от последния есенен кръг. До днес “орлите” не бяха извоювали трите точки в девет поредни мача и трупаха актив само от равенства.

Отборът на Адолф Хютер превъзхождаше своя опонент, но се нуждаеше от автогол, за да го пречупи. В 53-ата минута защитникът на Аугсбург Джефри Хаувелеу, който преди дни донесе победата над Арминия (Билефелд), сгреши фатално, след като засече топката към собствената си мрежа. Кълбото после се отклони в тялото на съотборника му Рафаел Фрамбергер, заради което това беше записано като автогол на последния.

Три минути преди края Щефан Илзанкер се разписа за 2:0 след отлично хрумване на Айдин Хрустич. Иначе през първото полувреме гредата спаси домакините след шут на Ерик Дурм.

С тази победа Айнтрахт задмина Аугсбург в класирането.

През идната седмица баварците имат двубой за Купата на Германия, докато мачът на Айнтрахт от надпреварата беше отложен за 12 януари. Бундеслигата се подновява още на 2 януари.