Волфсбург обърна Айнтрахт у дома

Отборът на Волфсбург обърна Айнтрахт (Франкфурт) от 0:1 до 2:1 в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата. С успеха "вълците" се изкачиха на четвъртото място във временното класиране като събраха 21 точки - само 2 по-малко от лидера Байерн (Мюнхен), който обаче има мач по-малко. Айнтрахт пък е на деветата позиция с 13 точки.

Първата част на срещата завърши без попадения, а след почивката гостите стигнаха до откриване на резултата. Това се случи в 63-ата минута, когато се разписа Бас Дост от дузпа.

Домакините тръгнаха на щурм, който донесе резултат в 77-ата минута. Тогава Волфсбург получи право да изпълни дузпа, реализирана от Ваут Вегхорст. Именно 197-сантиметровият нидерландски нападател донесе и успеха за тима си две минути преди края на редовното време.