Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Малинов и компания гледат към Европа

Льовен записа трета поредна победа в първенството на Белгия, след като разгроми с 3:0 Кортрийк. Отборът на Кристиян Малинов започна сезона със сериозни амбиции, въпреки че е новак, и до момента се представя повече от впечатляващо. Българският национал беше титуляр и игра до 73-ата минута, когато вместо него се появи Дилан Уедраого.

Льовен игра прибрано до почивката, а домакините имаха няколко добри атаки, но не успяха да поведат. В 47-ата минута Тома Аанри откри в полза на гостите, а отново той беше точен в 64-ата. Французинът оформи хеттрика си в 89-ата минута и вече има 9 гола през сезона.
Льовен събра 28 точки и дели третото място с Беершот. Начело в таблицата е Генк с 31 точки, а втори е Брюж с 30.

В друг мач от 16-ия кръг Серкъл Брюж загуби с 0:1 у дома от Остенде, а Димитър Велковски остана на пейката. За Серкъл това беше четвърто поредно поражение и отборът вече е 12-и в класирането. Шарлероа на Иван Горанов пък се наложи с 2:1 над Сент Трюйден.