Огромно разочарование за Велковски и компания

Димитър Велковски се завърна в игра за Серкъл Брюж, но отборът му допусна нова загуба в белгийското първенство. Българинът започна в титулярния състав срещу Шарлероа, а тимът му водеше с 2:0 на полувремето, но полуи три гола за 7 минути след почивката и отстъпи с 3:4.

Ике Угбо вкара двете попадения за домакините, но в края на първата част те останаха в намален състав заради червен картон на Леонардо да Силва Лопеш. Това беше в основата на обрата. В 60-ата минута Шамар Никълсън пропусна дузпа за Шарлероа, но между 63-ата и 70-ата минута отборът на Иван Горанов, който и днес не беше в групата за мача, наниза три безответни гола.

Антони Мусаба върна надеждите на Серкъл Брюж в 85-ата минута, но много скоро Стивън Вилемс реши всичко в полза на Шарлероа.
Серкъл Брюж е на 13-о място в класирането, но е в серия от пет поредни загуби. Шарлероа се изкачи в топ 3 и отстъпва само на Брюж и Генк.
Кристиян Малинов пропусна двубоя на Льовен като гост на Мускрон, завършило 2:2. Срещу един от тимовете в долната половина на таблицата Льовен изпусна аванс от два гола и пропусна да се изравни по точки с втория Генк.
Попаденията за отбора на Малинов бяха дело на Тибо Влитинк (42') и Давид Хюберт (55') от дузпа, но след почивката два гола на Нуно да Коща донесоха ценното равенство на Мускрон.