Малинов резерва при победа на Льовен

Българският национал Кристиян Малинов влезе от пейката при победата на Льовен над Мускрон в мач от 12-ия кръг на белгийското първенство. Бившият халф на ЦСКА-София замени Матийо Мертенс в 69-ата минута, а неговият тим се наложи с 2:0 и вече е 6-и в класирането.

И двата гола за Льовен паднаха след почивката. В 56-ата минута Пиер-Ив Нгава се оказа на точното място на далечната греда и откри резултата след чудесно подаване на Вацлав Йемелка. Малко преди края на двубоя Ксавие Мерсие намери в наказателното поле Тома Анри и той елегантно удвои преднината на домакините.
Макар и новак, Льовен се представя много стабилно от началото на сезона. Малинов и компания са допуснали само 4 загуби от 15 изиграни мача и са само на 3 точки зад третия Беершот. Мускрон е последен с едва 10 точки.

Лидер в Белгия е Генк с точка аванс пред шампиона Брюж. Шарлероа на Иван Горанов е на 7-о място, а Серкъл Брюж на Димитър Велковски се смъкна на 12-а позиция след серия от три поредни загуби.