Тъжeн рекорд за Меси

Барселона претърпя тежка загуба с 0:3 от Ювентус и за първи път след 13 години не завърши като победител в групата си в Шампионската лига. Каталунците изоставаха с 0:2 още до 20-ата минута. Оказа се, че никога досега отборът не е допускал толкова бързи два гола на "Камп Ноу" в турнира.

Барса е и единственият тим, който печели първите си 5 мача в групата, но не финишира начело в класирането. "Лос кулес" събраха 15 точки, но с толкова е и Юве, който взе предимство в преките двубои благодарение на снощния резултат.

Излезе и любопитна статистика, свързана с Лионел Меси. Аржентинецът нанесе отправи цели 11 удара към вратата на Ювентус, но така и не успя да се разпише. 7 от изстрелите на Меси бяха спасени от ветерана Джанлуиджи Буфон (3 през първото полувреме и 4 през второто). От останалите удари на Лео, три бяха блокирани от съперникови футболисти, а един излезе в аут.
От сезон 2003/04, откогато Opta събира и обобщава подобни данни, нито един футболист в Шампионската лига не е имал 7 удара в очертанията на вратата, без да вкара гол.