Рома разкъса безжалостно Клуж в групата на ЦСКА-София (видео)

Отборът на Рома разби с 5:0 гостуващия Клуж в мач от група „А“ на Лига Европа. Хенрих Мхитарян (2), Роджър Ибанес (23), Борха Майорал (34 и 84) и Педро Родригес (89) вкараха за римския тим. Така италианците са лидерив групата със седем точки, а Клуж е втори с четири. ЦСКА-София и Йънг Бойс имат по една точка преди мача помежду им.

Борха Майорал поведе атаката на италианския тим вместо Еден Джеко. Зад бившия нападател на Реал Мадрид застават Гонсало Вийяр и Хенрих Мхитарян. Румънският тим подреди 4-1-3-2.

Срещата започна с ранно попадение във вратата на румънците. Във втората минута Леонардо Спинацола направи хубав рейд отляво и центрира висока топка. Мхитарян връхлетя и реализира с глава от десет метра. Стражът на гостите успя да играе с топката, но не и да спаси положението. След попадението домакините наложиха осезаем натиск. Те се възползваха от гола и притиснаха своя съперник.
В деветата минута Верету получи чудесна възможност за пряк свободен удар на сантиметри от границата на наказателното поле. Топката обаче се отби от гредата и не застраши вратата. В 16-ата "вълците" получиха нов шанс от статично положение, но отново стената свърши своята работа. В 23-ата натискът на италианците донесе втори гол. След центриране от корнер Ибанес отбеляза с глава, като отново вратарят игра с топката, ала не успя да я избие.
В 34-ата домакините се разписаха още веднъж. Верету се вклини в наказателното поле, стреля ниско, вратарят изби с крак, но кълбото попадна на главата на Бруно Перес, който свали за Борха Майорал. Преотстъпеният от Реал Мадрид футболист отблизо насочи с крак зад голлинията - 3:0.

След почивката Рома намали темпото. Наставникът Пауло Фонсека запази силите на част от своите футболисти. В 65-ата Бруно Перес пропиля отличен шанс. Ударът му не беше достатъчно силен и вратарят улови комфорнто. Римляните владееха топката и контролираха положението. Гостите много рядко поглеждаха към вратата на своя съперник.

В 84-ата Борха Майорал овладя отбита топка в наказателното поле и не се поколеба да я прати в мрежата. В 89-ата резервата днес Педро беше изведен и матира вратаря с нисък удар по диагонала за крайното 5:0.