Мхитарян донесе победата на Рома в Генуа (видео)

Хенрик Мхитарян бе в основата на успеха на Рома с 3:1 при гостуването на Дженоа. Арменецът реализира хеттрик за римляните, които удължиха серията без загуба на девет поредни мача във всички турнири.

Мхитарян откри в края на първото полувреме. Дженоа изравни чрез Пяца в 50-ата минута, но в 66-ата ново попадение на бившия играч на Арсенал изведе "вълците" напред в резултата. Малко преди края Мхитарян оформи своя хеттрик след подаване на Педро.

Тимът на Пауло Фонсека започна сезона без големи очаквания, но се представя много постоянно. Единственото му поражение е служебната загуба от Верона, а тимът измъкна точка от Ювентус и Милан. Римляните са с актив от 14 точки и изостават само на две от "росонерите", които са на върха с мач по-малко.

И в двата отбора имаше големи отсъстващи поради коронавируса. Един Джеко и Кристиан Сапата не бяха на разположение на двата треньори. Фонсека има и доста други проблеми с контузии, а ситуацията се влоши в 14-ата минута на мача, когато Спинацола трябваше да напусне терена с травма.

Това обаче не спря Рома, който доминираше от началото. Удар на Пелегрини мина малко над вратата, а Перин успя да отрази изстрел на Мхитарян, като отклони топката в гредата. Борха Майорал, който през седмицата отбеляза първите си два гола за Рома срещу Клуж в Лига Европа, пропусна отлична възможност.

Очакваното попадение падна в самия край на първото полувреме. След ъглов удар Мхитарян се разписа с глава. Малко след почивката Дженоа изравни, след като Пяца бе изведен от Скамака, предоля вратаря и прати топката в мрежата. Това вдъхнови домакините и те стигнаха до още едно сериозно положение.

Шоуто на Мхитарян обаче реши мача. Арменецът даде преднина на римляните с удар от въздуха, а пет минути преди края се разписа отново след страхотно воле.